Doradztwo. Sprawdź, czy byłbyś dobrym doradcą zawodowym.

Czasem wystarczy komuś wskazać drogę, aby osoba, która nie była świadoma swoich mocnych stron, zaczęła je wykorzystywać. Wiele osób posiada niezwykłe umiejętności, które na pierwszy rzut oka nie pomagają w życiu zawodowym. Dużo cech, które bagatelizujemy pod względem możliwości zarabiania pieniędzy, okazują się naszą przepustką do ciekawej i opłacalnej pracy. Bardzo wiele ludzi nie wie, jak wykorzystać swój potencjał, osoby te potrzebują pomocy doradcy zawodowego. Zajmowanie się doradztwem nie należy do prostych rzeczy. Osoba, która nakierowuje innych, powinna znać się na ludziach i dostrzegać ich potencjał, ponadto mieć rozwinięte cechy społeczne, aby móc zrozumieć drugiego człowieka.

Kierunek doradztwo zawodowe.

Jeżeli posiadasz dyplom ukończenia szkoły wyższej, możesz zapisać się na doradztwo zawodowe studia podyplomowe online.  Dzięki studiom podyplomowym zwiększysz swoje kompetencje i nabędziesz odpowiednie umiejętności do profesjonalnego doradzania innym. Studia dostępne są również w formule online, więc są odpowiednie  dla osób aktywnych zawodowo, które chcą polepszyć swoją pozycję na rynku pracy. Podczas dwóch semestrów student przyswaja wiedze z zakresu teorii doradztwa zawodowego, Etyki i prawa pracy doradcy oraz aktywności na europejskim rynku pracy. Ponadto osoba uczęszczająca na zajęcia będzie odbywać szereg treningów i warsztatów metodycznych z umiejętności doradczych. Studia podyplomowe z doradztwa zawodowego to bardzo dobra opcja na zdobycie niezbędnej wiedzy do pracy w zawodzie. Aby nauka przyniosła odpowiednie korzyści, musimy jednak dobrze czuć się w takiej roli i przede wszystkim posiadać odpowiednie cechy, które sprawią, że  będziemy pomocni dla ludzi.

Czy doradztwo zawodowe jest dla Ciebie?

         Jeżeli nie męczą Cię krótkie monologi, w których Twój rozmówca opowiada o sobie to dobry znak w kontekście podjęcia się doradztwa zawodowego. Rozmowa to nasze pierwsze narzędzie, dzięki któremu możemy poznać osobę, która do nas przyszła. Rozpoznanie obaw i przemyśleń naszego klienta pomoże nam w ocenie, co by było dla niego dobre, a co mogłoby wpływać negatywnie na jego rozwój.  Empatia jest kluczowym elementem podczas rozumienia sytuacji, w jakiej znajduje się osoba potrzebująca porady.  Surowa ocena, bądź sprzeczka słowna na pewno nie pomoże w rozmowie doradczej. Aby dobrze poradzić sobie jako doradca, powinno się szybko łączyć fakty przedstawione przez klienta i wyciągać odpowiednie co do sytuacji wnioski. Dzięki tej umiejętności będziesz w stanie przedstawić swoją propozycję możliwości dla osoby, z którą rozmawiasz.

Spróbuj swoich sił.

         Jeżeli uważasz, że posiadasz wszystkie powyższe cechy, albo znaczną ich większość to znaczy, że z dużym prawdopodobieństwem sprawdziłbyś się w roli doradcy zawodowego. Studia podyplomowe z doradztwa zawodowego pomogą Ci zdobyć odpowiednią wiedzę i kwalifikacje, które w połączeniu z Twoimi cechami interpersonalnymi zrobią z Ciebie w pełni kompetentnego doradcę. Jeśli czujesz, że ta droga jest dla Ciebie, warto poświęcić trochę czasu na studia podyplomowe, co na pewno zaowocuje w przyszłości szeregiem nowych możliwości zawodowych, oraz wzrostem Twojego wynagrodzenia. Pełny opis Doradztwa zawodowego online, wraz z całą ofertą studiów podyplomowych możesz znaleźć na https://www.ckp-lodz.pl/wszystkie-kierunki